Pytania i odpowiedzi

Co to jest szkielet acetalowy?
Jest to ruchome uzupełnienie protetyczne, konstrukcją przypominający szkielet metalowy. W szkielecie acetalowym trzon protezy nie jest metalem lecz masą termoplastyczną, wtryskiwaną na gorąco pod ciśnieniem 8 atmosfer.
Czym są protezy acronowe?
Proteza acronowa to proteza ruchoma, która swoją estetyką nawiązuje do protezy akrylowej, a wytrzymałością do protezy nylonowej. Jest wykonana z masy termoplastycznej wtryskiwanej na gorąco pod ciśnieniem 8 atmosfer.
Co to są protezy nylonowe?
Protezy nylonowe są to protezy ruchome wykonane z masy termoplastycznej wtryskiwanej na powielony model pod ciśnieniem 8 atmosfer. Zalety protez ruchomych nylonowych to: duża dokładność, bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.
Czym jest CAD/CAM w protetyce?
CAD/CAM to pojęcie wywodzące się z języka angielskiego, CAD – Computer Aided Design – komputerowe wspomaganie projektowania oraz CAM – Computer Aided Manufactoring – komputerowe wspomaganie wytwarzania, Jest to bardzo zaawansowana technologia wykorzystywana m.in. w protetyce do wykonywania prac protetycznych – korony mosty, licówki, łączniki na implanty. Nasze laboratorium pracuje na w/w sprzęcie i również dzięki temu może zaoferować wysokiej jakości uzupełnienia protetyczne.
Dla mnie liczy się estetyczny wygląd protez. Jakie uzupełnienia są najbardziej estetyczne?
Obecnie według wielu opinii najwyższe wymagania pod względem estetyki zaspokajają korony mosty na podbudowie cyrkonowej. Ich lepsza przezierność, transparentność a także brak występowania reakcji uczuleniowych z błoną śluzową pacjenta powodują, że uzupełnienia te nie różnią się niczym od naturalnych zębów.

Stomatologia Tarnów
ul. Widok 85
33-100 Tarnów

Bądź z Nami w kontakcie

T14 655 39 03

T+48 605 061 435